Kontakt
Dział handlowy
+48 516 052 106
zamowienia@provision.net.pl
Adres
Provision Sp. z o.o.
Białobrzegi 146P
37-114 Białobrzegi

Dlaczego warto zainwestować w litery przestrzenne 3d?

litery przestrzenne 3d

Litery przestrzenne 3D to nowoczesny, cieszący się coraz większą popularnością, produkt reklamowy. Ich dominującą cechą jest doskonała widoczność, a także często niebanalna forma, wysoka estetyka oraz geometryczny, trójwymiarowy kształt. Idealnie sprawdzają się w celach, promocyjnych, dekoracyjnych oraz czysto marketingowych, tj. wspierających strategię budowania i wzmacniania wizerunku firmy na rynku.

W dalszej części tego artykułu objaśnimy szczegółowo, czym dokładnie są podświetlane litery przestrzenne 3D, jakie są ich zalety oraz gdzie znajdują zastosowanie, a przede wszystkim dlaczego warto zainwestować w tego typu produkty reklamowe.

Czym są litery przestrzenne 3D?

Litery przestrzenne, zwane także blokowymi to niezwykle popularny produkt, po który coraz chętniej sięgają nie tylko światowe korporacje, ale także sklepy, restauracje, bary, instytucje państwowe czy punkty usługowe. Litery występują w formie trójwymiarowych znaków (nie tylko standardowych liter) montowanych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Litery 3D przestrzenne podświetlane mogą zawierać unikalny logotyp, występować pojedynczo, w ciągu określonych znaków lub nawet całych napisów. Niejednokrotnie w technologii liter przestrzennych, tworzy się elementy systemów informacyjnych i dekoracje. Ich atutem, bez wątpienia jest wysoka estetyka oraz wiele doboru materiałów.

Podświetlane litery przestrzenne

Podświetlane litery przestrzenne, to głównie doskonała widoczność znaku niezależnie od warunków atmosferycznych czy też pory dnia. Dodatkowo podświetlenie liter przestrzennych wzmacnia efekt wizualny oraz podnosi ich estetykę. Do wyboru, klienci mają różnorodne formy podświetlenia liter:

Litery podświetlane od środka (bocznie lub od tyłu)

  • To charakterystyczna forma podświetlenia dla tradycyjnych liter przestrzennych. Litery te mają podświetlane fronty, a boki wykonywane są z taśmy aluminiowej, giętej w dowolne kształty lub formy. Lica z przeziernej plexy, są podświetlane od środka za pomocą modułów LED umieszczanych na plecach litery lub po wewnętrznej stronie taśmy aluminiowej tj. bocznie. Odpowiednie rozłożenie oraz gęstość modułów zapewnia równomierne podświetlenie frontów.

 

Litery podświetlane od boku (model Acrylic)

  • To jedno z ciekawszych opcji podświetlenia. Litery przestrzenne w modelu Acrylic wykonywane są z jednego bloku plexi i sprawiają wrażenie minimalistycznego monolitu pozbawionego łączeń. Mogą być podświetlane zarówno od boku jak i od tyłu. Uzyskana forma monolitu sprawia, że światło rozprasza się i równomiernie oświetla tego typu literę.

 

Litery z efektem podświetlenia „Halo”

  • Dedykowane literom montowanym na dystansach oraz podświetlanych od tyłu. Taki zabieg sprawia, że światło rzucane jest na ścianę i tworzy wokół liter aureolę/poświatę. Efekt ten, zwany także echem daje ciekawy oraz niebanalny efekt. W tym przypadku, światło nie przechodzi przez litery, stąd lica mogą być wykonywane z materiałów nieprzeziernych, np. PCV, dibond etc. Dodatkowo front może być malowany, oklejony lub zadrukowany na zadany kolor, lub wzór. Litery z podświetleniem HALO to ciekawa alternatywa dla typowych szyldów i kasetonów. Ze względu na swą subtelną formę, zastosowanie znajdują także wewnątrz budynków.

Litery świetlne 3D

Litery świetlne 3D odgrywają ważną rolę w marketingu oraz budowaniu wizerunku marki. To niebanalna i wyrazista forma reklamy, która zwraca uwagę, przytrzymuje wzrok i zapada w pamięć. Ich estetyczne wykonanie i wyjątkowy charakter, pozwalają dostrzec firmę i odróżnić ją na tle konkurencji.

Z pomocą liter blokowych świetlnych firma zyskuje „efekt wow” – ukazuje swą wyjątkowość, zwraca uwagę i kieruje klienta do firmy, co przekłada się bezpośrednio na jej skuteczność.

Provision
Provision