Kontakt
Dział handlowy
+48 516 052 106
zamowienia@provision.net.pl
Adres
Provision Sp. z o.o.
Białobrzegi 146P
37-114 Białobrzegi

Jak można wykorzystać kasetony świetlne?

kasetony świetlne

Zastanawiasz się, w jaki sposób zareklamować swoją markę, przyciągnąć i zwrócić uwagę klientów oraz skierować ich wprost do Twoich drzwi? Na rynku istnieje dziś, dużo form reklamy zewnętrznej, z czego każda na swój sposób jest w stanie zaoferować niebanalną i oryginalną promocję.

Do czego służą kasetony świetlne reklamowe?

Kasetony świetlne, to jedna z opcji na komunikowanie klientom swojej obecności. To pewnego rodzaju wizytówka firmy, która jednocześnie wskazuje, gdzie jest jej siedziba. Kasetony reklamowe są ponadczasowe, nowoczesne i eleganckie, a przy tym dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o wybór materiałów, kształtów i kolorów, zapewniając tym samym możliwość odnalezienia rozwiązania skrojonego według potrzeb firmy.

Kasetony na ścianę odgrywają rolę szyldu oraz baneru reklamowego. Ich zadaniem jest zwrócenie i przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Reklama świetlna tego typu, pomimo często prostej, ale jednocześnie atrakcyjnej formy, przykuwa wzrok i informuje klienta o firmie. Niewątpliwie ich atutem jest atrakcyjny wygląd, wysoka estetyka oraz indywidualnie nadany styl. Wielu przedsiębiorców decyduje się dziś na zastosowanie kasetonów nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynków.

Gdzie można zamieścić kasetony podświetlane?

Decydując się na umiejscowienie kasetonu podświetlanego na zewnątrz, np. na fasadzie budynku, warto decydować się na dobór materiałów o podwyższonej odporności na działanie warunków atmosferycznych.

W wielu przypadkach np. przemyślane wkomponowanie kasetonu na ścianę w ogólny wygląd elewacji może spełniać funkcje estetyczne, nadając tym samym budowli zamierzony wygląd architektoniczny.

Montaż podświetlanego kasetonu może odbyć się bezpośrednio do ściany, na wysięgniku, konstrukcji czy dystansach. Wielokrotnie, przed przystąpieniem do realizacji zamówienia, warto miejsce ekspozycji kasetonu skonsultować z działem montażowym, który zarekomenduje odpowiedni sposób montażu.

Świetlne kasetony reklamowe na ścianę montowane we wnętrzach, mogą pełnić funkcję świetlnych tablic informacyjnych, prezentacji firmy i logotypu. Z powodzeniem mogą być mocowane do ścian, elementów wyposażenia firmy, mogą być także mocowane do sufitów czy przepierzeń. W dużej mierze uwarunkowane jest to pożądaną wielkością nośnika reklamy oraz pomysłów klienta.

Rodzaje kasetonów świetlnych

Na rynku dostępne są także kasetony dwustronne, zwane semaforami. Montaż tego typu reklamy odbywa się prostopadle do ściany, zapewnia to doskonałą widoczność osobom podążającym wzdłuż budynku jak w przypadku np. lokali narożnych.

Świetlne kasetony reklamowe najczęściej montowane są na dedykowanych profilach aluminiowych o grubości od 100 do 180 mm, które mogą być malowane na dowolny kolor z palety RAL lub oklejone folią. Sam kaseton świetlny wykonany jest z kolei najczęściej z płyty dibond lub plexi. Taki front możliwy jest do oklejenia i frezowania. Dużą popularnością ze względu na sporą dowolność projektową, cieszą się także kasetony podświetlane z napinanym licem winylowym do zadruku.

Świetlne kasetony jako skuteczna forma reklamy

Podobnie jak w przypadku liter 3D, wartość estetyczną i wizualną kasetonów podnosi forma świetlna.  Zastosowanie frezowanej lub wypukłej grafiki z podświetleniem nie tylko nadaje kasetonom atrakcyjny wygląd, ale również przyczynia się do pięknego efektu świetlnego, co zapewnia widoczność reklamy także po zmroku.

Decydując się na wybór nowoczesnej reklamy w formie kasetonu świetlnego, warto pamiętać o tym, że to skuteczny i efektywny nośnik, który spełnia jednocześnie cele reklamowe, informacyjne i wizerunkowe. Kasetony doskonale sprawdzają się w różnych miejscach, gdzie istotna jest widoczność i estetyka, tworząc trwałe i efektowne rozwiązanie reklamowe.

Provision
Provision