Kontakt
Dział handlowy
+48 516 052 106
zamowienia@provision.net.pl
Adres
Provision Sp. z o.o.
Białobrzegi 146P
37-114 Białobrzegi

Tablice cieni 5S

Dynamicznie rozwijające się środowiska biznesowe, charakteryzuje dziś skuteczne i przemyślane zarządzanie miejscem pracy, co owocuje zwiększeniem efektywności przedsiębiorstw. Jednym z popularniejszych systemów zarządzania, który zdobył uznanie na całym świecie, jest metoda 5S: sortowanie, systematyka, sprzątanie, standaryzacja oraz samodyscyplina. Zgodnie z założeniem zasady Lean Management, tablice 5S są jednym z podstawowych narzędzi skutecznie zarządzanego przedsiębiorstwa. Wdrożenie metody oraz konsekwentne jej przestrzeganie daje gwarancję kompleksowych rozwiązań zapewniających utrzymanie porządku, organizację pracy oraz poprawę wydajności. Tablice cieni 5S zawierają oznaczenia, instrukcje i miejsca na narzędzia lub przedmioty stosowane na danym stanowisku pracy. Tablice cieni na narzędzia mogą być umieszczane na ścianach, w widocznym miejscu lub blisko miejsca, w którym wykorzystywane są odpowiednie przedmioty. Główną funkcją tablic cieni 5S jest poprawa organizacji i porządku w miejscu pracy.

Tablice cieni 5S i kąciki czystości

Tablice cieni 5S i kąciki czystości usprawniają codzienne funkcjonowanie stanowiska pracy. Dzięki zastosowaniu metody, pracownicy na swoich stanowiskach w łatwy oraz intuicyjny sposób odnajdują, oraz odkładają narzędzia na przeznaczone do tego celu miejsca. To z kolei, przyczynia się do zwiększenia efektywności, bezpieczeństwa pracy oraz eliminacji marnotrawstwa czasu. Ponadto, tablice cieni pomagają w identyfikacji braków, upraszczają proces audytów i umożliwiają szybkie wdrożenie innych, nowych zasad związanych z zarządzaniem jakością i organizacją miejsca pracy. Tablice cieni 5S są również ważnym narzędziem komunikacyjnym. Dzięki nim, pracownicy w sposób przejrzysty, dynamiczny i czytelny odnotowują dostępność lub braki niezbędnych narzędzi oraz utrzymują należyty porządek i segregację w miejscu pracy. To ułatwia standaryzację i zapobiega dezorganizacji.

tablice cieni 5s

Tablice 5S na zamówienie

 

W zakładach produkcyjnych, serwisowych, magazynach oraz halach, gdzie pracownicy posługują się dużą ilością oraz różnego rodzaju narzędziami,  tablice 5S oraz kąciki czystości odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu porządku i organizacji. Poprzez wykorzystanie odpowiednio ustalonej kolorystyki, symboli czy grafik, tablice 5S ułatwiają identyfikację, przechowywanie oraz szybkie odnajdywanie narzędzi, części czy innych przedmiotów. Co więcej, tablice cieni 5S na narzędzia oraz kąciki czystości pozwalają precyzyjnie wyznaczyć miejsce, gdzie powinno znajdować się każde narzędzie, co ułatwia utrzymanie porządku i eliminuje straty czasu na ich szukanie.

Jako firma produkcyjna, na swoim koncie mamy spore doświadczenie w projektowaniu oraz tworzeniu dedykowanych tablic cieni 5S, które oferują wygodę i funkcjonalność w wielu sektorach firm oraz zakładów produkcyjnych. Nasza oferta obejmuje różnego rodzaju tablice 5S, tj. naścienne (mocowane do ściany), wolnostojące, stałe związane z gruntem lub mobilne.

Dostarczamy rozwiązania, które w sposób elastyczny odpowiadają na potrzeby naszych klientów. Wsłuchując się w oczekiwania klienta oraz poznając charakterystykę danej branży, tworzymy wg potrzeb, tablice cieni 5S: jedno- lub dwustronne. Tablice te, mogą być wyposażone w półki, wieszaki lub dedykowane uchwyty. Możemy dostosować ich wygląd oraz koncepcję do zasad i norm, ściśle określonych w brandbooku- włączając odpowiednią kolorystykę, logotyp oraz inne niezbędne treści.

  • Standardowe,
  • Magnetyczne,
  • Perforowane.

W przypadku tablic mobilnych i wolnostojących oferujemy specjalne konstrukcje mocujące. Front tablicy zwykle wykonujemy z dibondu, na który nanoszony jest spersonalizowany wydruk na folii z laminatem zabezpieczającym. Dodatkowo, tablice wolnostojące i mobilne mogą posiadać dolną, większą półkę do przechowywania cięższego i większego sprzętu. Tablice mobilne są wyposażone w kółka kauczukowe z blokadą, aby zapewnić  wygodę, łatwość przemieszczania oraz stabilność.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, a etap projektowy poprzedzamy szczegółowym poznaniem charakterystyki branży oraz potrzeb klienta. Projekt zatem każdorazowo uwzględnia istotę wymagań oraz priorytetów danego przedsiębiorstwa. Następnie tablice 5s są konfigurowane i personalizowane zarówno pod względem praktycznym jak i wizualnym. Po opracowaniu projektu tablicy 5S dopasowujemy każdy z elementów graficznych do stosowanych w firmie narzędzi, na każdym etapie wspólnie z klientem omawiana jest specyfika produkcji.

Tablica 5S naścienna

Tablice cieni 5S naścienne umożliwiają czytelne wyeksponowanie i uporządkowanie narzędzi, części lub przedmiotów w miejscu do tego przeznaczonym.  Z ich pomocą można umieszczać etykiety, instrukcje czy schematy, które są niezbędnym elementem w procesie np. produkcyjnym. Tablice 5S naścienne są wyposażone w zintegrowane półki, haczyki, uchwyty czy pojemniki, które umożliwiają właściwe przechowywanie oraz segregację narzędzi, oraz  przyborów.

Tablica cieni 5S stojąca

Tablice cieni 5S stojące to praktyczne i mobilne narzędzia wyposażone w nóżki lub podstawy, które umożliwiają im swobodne ustawienie w dedykowanym do tego miejscu. Tablice cieni 5S w formie stojącej są idealne dla obszarów, w których nie ma wystarczającej ilości miejsca na zamocowanie tablicy na ścianie lub też nie ma możliwości trwałego przymocowania tablicy. Mogą być zatem łatwo przemieszczane z jednego miejsca na drugie, zapewniając elastyczność w organizacji narzędzi i materiałów.

Tablica 5S mobilna

Mobilne tablice cieni 5S wyposażone są w koła lub rolki, co umożliwia ich swobodne przesuwanie. Można je łatwo przemieszczać w różne miejsca wewnątrz hali czy magazynu. Wiele modeli mobilnych tablic cieni 5S wyposażonych jest w specjalne blokady kół lub stabilizatory, które umożliwiają ich pewne i stabilne umieszczenie na miejscu. To zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas pracy.

tablica 5s kącik czystości
tablica cieni 5s mobilna
tablice cieni stojące na narzędzia

Korzyści ze stosowania tablic 5S

  • Tablice 5S są doskonałym narzędziem do wizualnego zarządzania i identyfikacji danych obszarów w miejscu pracy. Pomagają w utrzymaniu porządku, dzięki czemu można łatwo znaleźć potrzebne narzędzia i materiały.
  • Poprzez eliminację niepotrzebnych przedmiotów i optymalizację układu miejsca pracy, tablice 5S przyczyniają się do zwiększenia efektywności i oszczędności czasu. Pracownicy nie tracą czasu na szukanie rzeczy i mogą skupić się na wykonywaniu zadań.
  • Porządek i właściwa selekcja są kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy. Tablice 5S umożliwiają oznaczenie niebezpiecznych obszarów, ścieżek ewakuacyjnych oraz wyraźne wskazanie miejsca przechowywania narzędzi i substancji chemicznych, co zmniejsza ryzyko wypadków i urazów.
  • Tablice 5S wspierają standaryzację procesów i metod pracy. Oznaczenia, instrukcje oraz informacje na tablicach pomagają zapewnić spójność i jednolitość w wykonywaniu zadań przez wszystkich pracowników w zakładach produkcyjnych.