Kontakt
Dział handlowy
+48 516 052 106
zamowienia@provision.net.pl
Adres
Provision Sp. z o.o.
Białobrzegi 146P
37-114 Białobrzegi

Grawerowanie

Grawerowanie to jedna z często stosowanych metod znakowania i personalizowania produktów według własnych potrzeb i oczekiwań.

Grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserowe pozwala nam wykonywać na powierzonych lub własnych materiałach indywidualne motywy, lub znakować produkty firmowym logotypem czy z taglinem. Z wykorzystaniem laserowego grawera wykonujemy dla Państwa:

  • tabliczki znamionowe,

  • personalizowane tabliczki imienne,

  • pióra i długopisy z logotypem firmowym lub danymi kontaktowymi,

  • kalendarze,

  • notesy,

  • tabliczki magnetyczne lub niewielkie komponenty z numerem seryjnym, lub numerem partii.

Znakowanie laserem na produktach

Dzięki znakowaniu laserem możemy wykonać na danej powierzchni całkowicie dowolny wzór. Podczas grawerowania laserowego, nagrzaniu przez wiązkę laserową poddany zostaje materiał i w zależności od długości ekspozycji, dochodzi do zmiany koloru i wytworzenia tzw. kontrastu lub wyparowania i spalenia materiału. Uzyskane w ten sposób oznakowanie jest niezwykle trwałe, czytelne i odporne na ścieranie.
Grawerowanie laserem, pod kątem skomplikowania można porównać do techniki druku. Proces znakowania przy użyciu grawera laserowego należy rozpocząć od stworzenia projektu graficznego w powszechnie stosowanym ilustratorze np. CorelDraw, Photoshop, AutoCAD, Illustrator czy InkScape itp. Następnie, projekt wysyłany jest do drukarki i z pomocą sterownika kierowany do lasera. Kolejno, operator maszyny grawerującej rozpoczyna znakowanie produktów lub materiałów według ściśle dobranych preferencji – grawerowanie laserowe, lub cięcie zgodnie z zapisanymi ustawieniami. Dedykowane sterowniki do drukarki w znaczny sposób usprawniają pracę na laserze, gdyż automatyzują wiele procesów graficznych.

Grawerowanie laserem gadżetów reklamowych

Spośród grawerowania laserowego, wyróżnić możemy grawerowanie rastrowe czyli standardowy proces grawerowania laserowego, wiersz po wierszu i punkt po punkcie wg grafiki złożonej z pikseli oraz grawerowanie wektorowe gdzie grafika składa się z krzywych i linii, które przez laser odczytywane i grawerowane są wektor po wektorze.

Grawer laserowy cieszy się bardzo dużą popularnością z uwagi na szeroką gamę zastosowań, bezkontaktową obróbkę materiału, precyzją i wysoką czytelnością grawerunku oraz ekonomiczną produkcją. Dodatkowo precyzja, prędkość oraz wszechstronność lasera to kolejne zalety, które umożliwiają wykorzystywanie grawerowania laserowego do cięcia laserowego.

Grawer laserem

grawerowanie rzeszów
wizytówki z grawerem magnetyczne
grawerowane długopisy reklamowe